Saracoglu Yaşlılık Lekesine Lentigoya Karşı Kür Tarifi

Saracoglu
0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

Yaşlılık lekesi diğer ismi ile lentigo özellikle 45 – 50 li yaşlardan sonra ortaya çıkan sorunlardan biridir. Cilt üzerindeki renk veren maddelerin düzgün çalışmaması sonucu oluşan renk bozukluğudur. Genel olarak elde ve ayaklarda sıkça rastlanır. İlerleyen durumlarda deri üstüne daha sık birikip pul pul kabuklanmalar meydana gelebilir ve kötü bir görüntü oluşmaktadır. Erkenden önlem alınması durumunda engellenebildiğini söyleyebiliriz. Yazımızda yaşlılık lekelerinin sebepleri, saracoglu doğal kürleri ile nasıl yok ederiz bunlardan bahsedeceğiz.

En etkili sebebi olarak güneş ışığı olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki genç yaşlarda bile uzun süre güneş ışığına maruz kalmak güneş lekelerini dönüşmektedir. Yaşlılıkta vücut yapısı daha erken denatüre olduğu için savunma azalır ve yaşlılık lekesi daha sık ve kolay şekilde ortaya çıkmaktadır.Sigara ve alkol tüketimi de bu lekelere sebep olur. Sigarada bulunan serbest radikaller cilt yapısını olumsuz etkileyerek bu tür bir etkiye sebep olabilmektedir.Son olarak sağlıklı beslenme de önemlidir. A vitamini, E vitamini açısından fakir gıdaların tüketilmesi de bu lekelere sebep olur.

Saracoglu Yaşlılık Lekeleri İçin Kür Tarifi:

Bu sorun için 2 farklı kürü sizlere tavsiye edeceğiz. Bu kürün özellikleri kişiye göre farklılık gösterebiliriz. Aynı anda 2 kürü de uygulamayın. Birini deneyip etkisine göre değerine geçebilirsiniz.

1: Yaşlılık Lekeleri İçin Soya Fasulyesi Kürü Tarifi

Öncelikle 5 yemek kaşığı soya fasulyesini ufak bir kaba koyup kaynatacağız. Suyunu eklerken fasulyelerin üstüne 1 – 2 santim geçecek kadar ekleyin. Ortalama 15- 18 dakika kadar kaynatacağız. Kaynama esnasında suyu azalırsa ufak şekilde su ekleyebilirsiniz. Suyun rengi kahverengimsi oluncaya kadar kaynatın. Kızıl veya kahverengi tona ulaşınca kaynama yeterli olacaktır. Sonrasında soğuduktan sonra lekelerin olduğu kısma pamuk veya bir bez yardımıyla sürün. Aynı anda 4-5 kere kurudukça bu suyu sürün. Haftada 2 – 4 kez bu kürü uygulayabilirsiniz. 1 ay gibi bir sürede etkisini göreceksiniz.

2: Yaşlılık Lekesi İçim Limon- Sirke Kürü Tarifi

1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı sirkeyi 1 fincana koyup karıştırın. 10 dakika kadar bekledikten sonra karışımı yine bir bez veya pamuk yardımıyla lekeli kısımlara sürün. Haftada 3-4 kez bu kürü uygulayabilirsiniz.

Bu kürde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri kullandığınız bitkilerin taze olmasıdır. 1. kürdeki kaynatma süresine de dikkat edin. Bu şekilde kısa sürede sonuç elde edebileceksiniz. Sağlıklı günler diliyorum
Hadi Sende Oyla..
[Total: 0 Average: 0]

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir