Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

koyu renk ruj surerken nelere dikkat edilmeli
0 0
Read Time:3 Minute, 4 Second

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Kadınların makyaj malzemelerine olan tutkusu herkesin bildiği bir gerçektir. Özellikle en çok sevilen makyaj malzemelerinden olan ruj, farklı yaş gruplarından birçok kadının vazgeçilmezi. İster normal zamanda, ister iş hayatında isterse özel zamanlarda olsun rujlarını yanından ayırmayan kadınların sayısı bir hayli fazla. Peki, her daim kadınların makyaj çantasında yerini alan rujların dikkat çekici tonlarından olan koyu renk ruj kimlere yakışır? Bu yazımızda kullanımı zaman zaman göz korkutsa da vazgeçilemeyen koyu renk rujlardan bahsedeceğiz.

Makyaj yaparken ten rengine uygun olan renklerin seçilmesi güzel bir görünüm yakalamak için önemli bir nokta. Açık tenli, buğday tenli ya da esmer olsun, makyaj yaparken ten rengi ile kontrast oluşturacak renkler seçmek daima güzel sonuçlar verecektir. Çünkü bu renkler daha canlı, enerjik ve çarpıcı görünmenize yardımcı olacaktır. Eğer cilt tonunuz bazında renkler kullanırsanız makyaj yapmış olsanız bile solgun görünümden kurtulamayabilirsiniz.

Rujun, birbirinden farklı onlarca tonu bulunmaktadır. Ten renginize uygun birbirinden farklı birçok ruj seçeneğine rahatlıkla ulaşmanız mümkün. Fakat genelde rujları inceleyerek en çok yakışanı bulmaktan ziyade başkasında görüp beğendiğimiz rujları arayışa çıkarız. Burada unuttuğumuz şey ise ten renginden kaynaklanan duruş farklılıkları sebebiyle başkasında beğendiğiniz bir rengin size yakışmayabileceğidir. Örneğin esmer tenli bir kadında görülen açık nude tonlar, açık pembeler, açık kırmızı renkler, şeftali tonları, eğer açık tenli bir kadınsanız sizde cansız bir görünüme yol açabilir. Yani önemli olan ten rengini boğmayacak ürünleri seçmektir. İşte buradan yola çıkarak koyu renk rujların da en çok açık tenli kadınlarda güzel duracağını söyleyebiliriz. Yani bordo, koyu pembeler, koyu kırmızılar, vişne çürüğü, mürdüm, siyah gibi koyu renk rujlar en çok beyaz tenli ve açık buğday tenli kadınlara yakışır. Elbette bu demek değildir ki koyu tene sahip kadınlar bu renkleri kullanamaz. Koyu buğday tenli veya esmer tenli kadınlar da koyu renkler kullanabilir fakat koyu tenli kadınlarda nar çiçeği kırmızı, açık pembe ya da açık nude renklerin koyu renk rujlara göre daha hoş duracağı da bir gerçektir.

Koyu renk rujlar, daha belirgin ve çarpıcı bir duruş sergilemesi, solgunluğun dengelenerek canlı bir görünüm elde edilmesi bakımından açık tenli kadınlarda oldukça hoş durur. Özellikle açık ten renginin yanında ince dudaklara sahipseniz bu renkler doğru uygulama ile hem ten rengi uyumunu yakalamanızı hem de dudaklarınızı dolgun göstermenizi sağlayacaktır.

koyu renk ruj s%C3%BCrerken nelere dikkat edilmeli

Koyu Renk Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koyu renk rujlar en çok beyaz tenli kadınlara yakışır dedik ama elbette isteyen ve kendine yakıştıran tüm kadınlar, ten renkleri ne olursa olsun bu renkleri severek kullanabilir. Peki, koyu renk rujları seviyor, kendinize yakıştırıyor fakat doğru bir uygulama yapamıyor ya da kullanımını zor buluyorsanız gelin bir de bu tonları en iyi nasıl uygulayabileceğinize bakalım.

Aslında tüm rujlar için uygulanması gereken bu basamakları özellikle koyu renk ruj kullanacak olanlar atlamamalıdır.

  • Ruj uygulamaya başlamadan önce yapılacak en önemli şey dudakları ölü derilerden arındırmaktır. Öncelikle peeling yaparak dudaklarımızı ölü derilerden arındırıp üzerine dudak nemlendiricisi uygulamak gerekir. Çünkü ölü derilerden arındırılmamış ve nem eksikliği yaşayan dudaklarda özellikle koyu renk rujlar kötü bir görünüm sergilemektedir. Fakat nemlendirici kullanırken de rujunuzu orijinal yapısından uzaklaştırmayacak ve özellikle mat ruj kullanıyorsanız, parlatmayacak nemlendiriciler kullanmaya dikkat etmelisiniz.
  • Koyu renk rujlar açık renk rujlara göre sürerken dudak çizgisinden taşırma halinde düzeltmesi oldukça zor renklerdir. Koyu tonları daha düzgün ve taşırmadan uygulayabilmek için dudak kalemi ile uygulama yapmak istediğiniz alanı belirlemeniz, ondan sonra rujunuzu sürmeniz en iyisi olacaktır.
  • Her şeye rağmen taşırdıysanız bu durumu düzeltmek için kapatıcınızdan yardım alabilirsiniz. İnce bir fırça yardımıyla az bir miktar kapatıcı alıp taşırdığınız yere uygulayarak, rengi komple bulaştırmadan düzeltebilirsiniz.
  • Eğer rujunuzun normalde olacağından daha uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız, ruju uyguladıktan sonra bir peçeteyle fazlasını alıp pudrayla sabitledikten sonra tekrar ruju uygulayabilirsiniz.
  • Ve tabii koyu renk rujunuzun dağılmaması veya dudak iç kısımlarından silinmemesi için gün içerisinde ara ara kontrol edip tazelemeyi de unutmamalısınız. Ayrıca dişlerinize bulaşıp bulaşmadığını da hem sürerken hem de gün içinde kontrol etmeyi de atlamamalısınız.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir