Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir?

0 0
Read Time:2 Minute, 7 Second

Karşılaşmanız mümkün olan karaciğer hastalıklarından bir tanesi de karaciğer yağlanmasıdır. Genel anlamda beslenme sorunları yada beslenme bozukluğundan meydana gelen karaciğer yağlanmasına bitkisel yöntemler ile çözüm aramanızı önererek söze başlıyoruz.

Sizde karaciğer yağlanması nasıl geçer ya da karaciğer yağlanmasına ne iyi gelir diye artık düşünmenize gerek yok. Yalnız 5 dakikanızı ayırarak sizler için özenle hazırlamış olduğumuz yazıyı okuyun yeter.

Karaciğer Yağlanması için Limon Kürü: Muhteşem bir destek tedavi maydanoz-limon kürü uygulaması şu şekilde yapılır.

Tarifi: Saplı olarak 15-16 tane taze maydanozu mutfak robotuna yada blendera eliniz ile birazcık parçalayarak koyun ve üzerine yarım limon suyu (iki yiyecek kaşığı) ve yarım bardak su ilave edin. Mutfak robotunu çalıştırın, iyice karışmasını sağlayarak sabah kahvaltısından otuz dakika ilkin aç karnına tamamını için. En erken otuz dakika sonrasında kahvaltıya başlayabilirsiniz.

Uygulama: 15 gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayın ve 15 günlük uygulamadan sonrasında 1 hafta ara verin. 1 hafta ara verdikten sonrasında yine 15 gün aynı şekilde uygulayın ve kürü sona erdirin. 5-6 ay sonrasında durumunuza bakılırsa bu kürü aynı şekilde yine edebilirsiniz.

Eğer, orta ya da ileri derecede karaciğer yağlanması söz mevzusu ise, Maydanoz Limon kürüne paralel olarak aynı günün akşam yemeğinden iki saat sonrasında lavanta kürü de uygulanmalıdır.

Yılda 2-3 kez uygulanacak Maydanoz-Limon kürü ile karaciğer yağlanmasını önlemiş olmuş olursunuz. Karaciğer yağlanması fibroz ya da siroza dönüşebilmekte yada karaciğer kanserine niçin olabilmektedir. Bu kürle hem karaciğer yağlanması önlenir hem de karaciğer arındırılır.

Yukarıda verilen kürü uygulamak istemeyenler için öteki bir önerim ise kereviz kürü.

Karaciğer Yağlanması için Kereviz Kürü: Averaj 300 gram kerevizi ince ince dilimleyerek kaynamakta olan 2 bardak suyun içine koyun. Ondan sonra 6 dakika ağzı kapalı şekilde haşlayın. Kerevizin hem kendisini hem de suyunu öğlen ve akşam yemeklerinden otuz dakika ilkin (aç karnına olmasına itina gösterin) tertipli olarak tüketin. Bu kür 3 ay devam edecektir. 3 ay süresince haftada 3 gün bu kürü uygulayarak karaciğerinizi yağ dengesini düzgüsel seviyelere getirebilirsiniz.

Karaciğer Yağlanmasına iyi Gelen Sebzeler ve Meyveler: Karaciğer yağlanmasının mühim etkilerinden biri hücrelerin fonksiyonlarını tam olarak yapamamasıdır. Antioksidan açısından varlıklı olan meyvelerin tüketilmesi meydana gelmiş olan fonksiyon bozukluklarını giderir. Sindirim sonrası oluşan toksinler karaciğer yağlanmasına niçin olmakta bu yüzden kivi, çilek, kızılcık ve yaban mersini şeklinde karaciğer hücrelerini çalıştıran meyveler tüketilmelidir. Böylece karaciğer yağlanmasına yol açan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılması hızlanır ve karaciğer yağlanmasının tesirleri azalma gösterir.

Bu yazı karaciğer yağlanmasına iyi gelen meyveler kürler vitaminler nebat çayları otlar ilaçlar şifalı bitkiler karşı spor maydanoz kürü ne iyi gelir yararlı besinler enginar deve dikeni nasıl azaltılır gider geçer düşürülür engellenir önlenebilir mevzusunda data vermek için yazılmıştır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir