İnfertilite Ne Demek?

infertilite ne demek 6296bedb6e074
0 0
Read Time:1 Minute, 33 Second

İnfertilite toplum arasında kısırlık olarak da bilinir ve istenildiği halde doğal yollarla çocuk sahibi olamama durumudur. Yaklaşık olarak 1 yıllık süre zarfında korunmadan ve herhangi bir şekilde ilaç kullanmadan çocuk yapamıyorsanız eğer bu sorunla karşı karşıya olduğunuzu bilmeniz gerekiyor.
Tıp Bilimi inanılmaz bir şekilde gelişti ve bu gelişim ile birlikte artık kısırlığın tedavisi de mümkün! Sorun yalnızca erkekte değil, kadında da olabilir bu yüzden tedavi için ilk olarak kadın ve erkek üreme döngüsü incelenir ve buna bağlı olarak bir tedavi yöntemi uygulanır.
Toplum arasında genellikle sorunun erkekte olduğu söylenir ancak bu bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesidir çünkü az önce de söylediğimiz gibi kadınlarda da kısırlık görülebilir ve tedavi yöntemi de çok daha farklıdır.
İnfertilite – Kısırlık Nedenleri
Kısırlığın, bilinen birçok nedeni vardır e erkeklerde genellikle mastürbasyon yoğunluğu da bu nedenlerden bir tanesi olarak gösterilir. Sigara ve alkol de kısırlığın en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Erkekte bulunan spermler her zaman canlı değildir ve sigara ile alkol tüketimin artması ile birlikte spermler her geçen gün biraz daha zayıf bir hal almaktadır.

Bu zayıflama ile birlikte ana rahminde oluşumunu tamamlayamayan spermler, gebelik için de yeterli olmuyor. Sperm miktarı da bu aşamada büyük önem taşıyor, bu yüzden mastürbasyon sıklığını da iyi ayarlamanızda fayda vardır.
Tedavi Yöntemleri
Teşhis konulduktan sonra uzmanlar tarafından kısırlığın nedenleri araştırılır ve buna göre ilk olarak ilaç tedavisi uygulanır. İlaç tedavisi uzun bir süreci de beraberinde getiriyor ve biraz sabırlı olmak gerekiyor.
Eğer bu tedavi yöntemi işe yaramazsa bu kez kanalların tıkanıklığı kontrol altına alınıyor ve bununla ilgili bir tedavi sunuluyor. Varikosel tedavisi ile birlikte kanalların tıkanıklığı gideriliyor ve farklı bir süreç sizleri bekliyor.
Ne yazık ki tedavi süreci çok büyük masrafı da beraberinde getiriyor ve maddi anlamda olduğu gibi manevi anlamda da sizleri yıpratan bir süreç olarak karşınıza çıkıyor. Psikolojik olarak güçlü olmanız gerekiyor ve çevreye karşı kulaklarınızı kapamanızda da fayda var.

5

Sending

User Review

4.5
(4 votes)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir