Epilasyon Ne Demek?

epilasyon ne demek 6296bee358039
0 0
Read Time:2 Minute, 5 Second

Epilasyon gününümüzde güzel görünmek ve kendilerini iyi hissetmek isteyen kadınların başvurduğu, istenmeyen tüylerin en kolay ve en kesin biçimde yok edilmesi yöntemi epilasyondur. En sağlıklı ve en fazla tercih edilen yöntemi ise, lazer epilasyonudur. Bu işlemde kullanılan lazer ışığı, yansıyan dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilmesi için özel tasarlanmıştır. Lazer Epilasyonun en önemli yararı ise, yalnızca lazer ısısıyla tüy köklerine ulaştığı için, direk olarak kökü yok ederek kökü yok etmesidir.
Hayatınızda istemediğiniz zamanlarda ve sürekli olarak kendini tekrar eden tüylerden kurtulmak için başvuracağınız ilk yöntem epilasyon olmalıdır. Doğru ve uzmanlar tarafından uygulanacak bu tüylerden kurtulma yöntemi, hayatınızı daha kolay yaşanabilir hale getireceği gibi, düzenli aralıklarla uğraşmanızdan da sizleri oldukça uzun bir süre kurtaracaktır.
Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır, Kimlere Uygulanmaz?
İlk olarak bilmeliyiz ki, lazer epilasyon; herkese kullanılmaz. Saçları gri ve beyaz tonlarında olanlara, güneşlenmiş olan hastalara, yakın zamanda farklı ihtiyaçlar için lazer tedavisi görmüş olan hastalara, ışığa karşı cildi hassas olanlara lazer epilasyon tedavisinin uygulanması mümkün değildir. Uygulansa dahi, ciddi anlamda kötü sonuçlar doğuracağı için sağlam ve net bir sonuç alınamayacaktır.
Bunun dışında, standart sağlıklı ve gri, beyaz saçlara sahip olmayan herkes ve tercih edenlerin çoğunun kadın olduğunu düşünürsek, kadınlar kullanabilir, yaptırabilir.

Lazer epilasyonu, özel olarak tasarlanmış gözlükler takılmak şartı ile göz kapakları hariç olmakla birlikte, vücudun her bölgesine uygulanabilir. Her seans farklı saatlerde olabilir. Bunun ölçütü ise, kullanılan malzeme ve yapacak olan operatöre bağlı olarak değişiklikler gösterebilecektir. Çok hızlı çalışabilen epilasyon makineleri sayesinde, yüz bölgesine 4-5 dakika, bıyık bölgesine 1-2 dakika ve bacak kol bölgelerine ise, 1 saati geçmemek şartı ile uygulanarak, tedavi sonlandırılacaktır.
Yaptırmak isteyenlerin kafalarındaki bir soru ise, epilasyon yaptıracağım zaman acı hissedecek miyim şeklindedir. Bunun cevabını, acı hissetmezseniz cildinizde bir sorun var demektir şeklinde başlayıp, lazer cihazlarının gelişen teknolojiyle birlikte sürüklendiği için, yalnızca bir arı ısırığı kadar acı hissedeceğinizi söyleyebiliriz. Baktığımız zaman, tüy kökleri yandığı için, bu acının hissedilmesi de oldukça normal bir durumdur.
Tek bir seans ile kıllardan kurtulmak mümkün değildir. Çünkü her tüy kökü farklı boyutlarda ve güçlerde olacağı gibi, alan alan yaptıracağınız bu işlemden sonuç alabilmeniz için, özel olarak tedaviye başlamadan önceki tanı anında sizlere kaç seansın yeterli olacağı söylenecektir.
Lazer epilasyonu, hem kadınların hem de erkeklerin kullandığı ve yaygın olarak günümüzde varlığını sürdüren kıllara ve tüylere dur demenin en sağlıklı yollarından olması; tercih amacıyla da büyük bir kolaylık sunmaktadır. Hayatınızı daha mutlu ve sorunsuz geçirmek için, istemediğiniz tüylerin baş gösterdiği bölgelere uygulatacağınız birkaç seanslık epilasyon sayesinde, kolaylıkla sorunlardan kurtulabileceğinizi bilmelisiniz. Aklınızda tüylerle ilgili sorunlar varsa, bu işleme başlamadan önce tüm soru işaretlerini uzmanlardan alacağınız bilgilerle yok edebilirsiniz.
 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir