En iyi 3 bebek mamaları markası

0
3 views
En iyi 3 bebek mamaları markası
En iyi 3 bebek mamaları markası

Evladı için her şeyin en iyisini isteyen anne babalar için de en iyi yiyecek hangisidir sorusu kaçınılmazdır. Birçok marka olmakla beraber ebeveynlerin kafası daha da karışıyor. Bu yazımızda kafanızdaki bu sual işaretinin yanıtını bulmaya çalışacağız. Ilk olarak belirtmek gerekir ki yavrunuz için ilk 6 ay tek gıda anne sütü olmalıdır. Anne sütü 6. Bir aya kadar yavrunuz için lüzumlu makro gıdaları ve vitaminleri, mineralleri sağlar.

Dünya Sıhhat Örgütü de annelere; “Bebeklerin en sıhhatli gelişme ve gelişme için doğumdan sonraki ilk 6 ay yalnız anne sütü ile beslenmesi gerekir. İlk 6 aydan sonrasında gelişen beslenme gereksinimlerini karşılamak için (emzirme 2 yaşına kadar devam edebilir) bebekler anne sütü ile beslenmelidir. besleyici olarak kafi ve güvenli tamamlayıcı gıdalar şeklinde önerilerde bulunur. Sadece bazı durumlarda bebeğinizi emzirmek mümkün olmayabilir. Bebeğin emzirmeyi reddetmesi, sıhhat sorunları, ilaç kullanımı yada yetersiz süt şeklinde nedenlerle bebeklerin ilk 6 ayda besin desteğine ihtiyacı olabilir. Bu durumda da anne babalar 0-6 ay için hangi besinin daha iyi olduğu sorusuna yanıt aramaktadır.

Doktorunuz size bu mevzuda en doğru yolu gösterecektir. 0-6 ay arası piyasada bulunan neredeyse tüm ürünler benzer içerik göstermektedir. Ekim bebeğinin ekim ek sıhhat problemi yoksa doktorunuzun önerilmiş olduğu bir markayı kullanabilirsiniz sadece bazı durumlarda ek sıhhat sorunları da ortaya çıkabilir. Gıdaların içinde ne olduğu, başta alerjik hastalıklar olmak suretiyle sıhhat sorununa bağlı olarak değişebilir. Genel önerilerde bulunmak için:;

Gıdalar sıhhat bakanlığı tarafınca onaylanmalıdır.
Mama içinde ne olduğu anne sütü içeriğine yakın olmalıdır ki bebek mamayı tolere edebilsin.
İçerisinde tatlandırıcı, aroma verici vs bulunmamalıdır.
Bebeğinizin beyin ve sinir gelişimi için lüzumlu olan kafi oranda yağ asitlerinin yanı sıra büyümesi için lüzumlu makro ve mikro gıdaları içermelidir.
İçeriği, hemen hemen tam olarak gelişmemiş olan bebeğin sindirim ve boşaltım sistemine uygun olmalıdır.
Genel tavsiyeler doğrultusunda piyasada bulunan en iyi bebek mamalarına beraber göz atalım.

Aptamil 1 Bebek Sütü 0-6 Ay

Aptamil 0-6 ay bebek sütü, anne sütünün asla verilemediği yada tek başına anne sütünün yetersiz kalmış olduğu durumlarda bebeğinizin hususi gereksinimlerini karşılamak suretiyle geliştirilmiştir. Yavrunuz için uygun içeriğe haiz Aptamil bebek maması; bebeğinizin büyümesini ve gelişmesini destek sunar, bebeğinizin bağışıklık sistemini destek sunar, bebeğinizin sindirim sistemini düzenlemeye destek verir.

Aptamil’in muhteviyatında fos-gos prebiyotikler, postbiyotikler, nükleotidler, taurin, DHA (balık yağı), 8 vitamin ve 8 mineral bulunur. Ek olarak ilave şeker içermez. Bu özellikleri ile anne sütüne en yakın bebek mamasıdır.

mama3

Kullanıcı Yorumu: Daha ilkin birkaç marka daha denedim fakat en oldukca bebeğim beğendi. Tavsiye üstüne aldım. Hiçbir pişmanlığım yok. Aptamil’in kalitesi kesinlikle tartışılmaz.

 

Aptamil Prosyneo 1 Bebek Sütü 0-6 Ay

Aptamil bebek mamasından değişik olarak Aptamil Prosyneo, bebeklerde bağışıklık sistemini destekleyen kanıtlanmış prebiyotikler ve anne sütünde bulunan bir tür probiyotik olan bifidobacterium breve M16-V ihtiva eder. İçindeki proteinler hidrolize olduğundan daha kolay sindirilir. Kabızlık problemi yaşayan ve alerji riski taşıyan bebeklere de gaz önerilir.

 

mama2

Kullanıcı Yorumu: Alerjik bir anne olarak kızımın aynı hastalıkları yaşamasını istemediği için bu Idiot’u kullanmaya başladım. Kızım zevkle içiyor. Sarsma esnasında asla köpürmez ve bebeğe gaz yapmaz, sindirim problemlerine yol açmaz.

SMA OPTIPRO 1 0-6 Ay Bebek Sütü

SMA OPTIPRO 1 hekim tavsiyesi üstüne ve doğumdan itibaren anne sütü ile beslenemeyen 0-6 aylık sıhhatli bebeklerin beslenmesinde kullanılmalıdır. Anne sütü üstünde meydana getirilen emekler sonucunda geliştirilmiş protein teknolojisi ile bebeğin yaşına uygun protein sağlar. Süt, soya ve balık yağı ihtiva eder. Bu yüzden alerjisi olan bebeklerde kullanılmamalıdır.

 

mama1

Kullanıcı Yorumu: Oldukca güvenilir bir marka. Devamlı kullandığım bir ürünü bebeğime yediremediğim için oldukca araştırıyorum. Bebeğim 1800 kilogram idi ve bu da hızla gelişmesine izin verdi. Asla gaz sancısı çekmedi. Gelişiminiz için oldukca iyi oldu.

 

Hipp 1 Organik Kombiyotik Bebek Sütü

HiPP 1 Organik Kombiyotik, organik sütten elde edilmiş protein içeriğine haizdir ve karbonhidrat olarak laktoz ihtiva eder. Bir iyodi deposudur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz