Boyunda Oluşan Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

0
26 views

Yaşlılığın en belirgin noktası boyun ve ellerdir. İlk kırışıklıklar bu bölgede kendini hissettireceğinden yaşınızı da ele verecektir. Biz kadınlar genelde yüzümüzü ve cildimizi ön planda tutar ve buradaki kırışıklıklara önem veririz ancak boyunda kırışıklıklar başladığında artık sıkıntılarda kendisini göstermeye başlayacak demektir. Bunun için güzel ve kusursuz görünmek istiyorsak boyun bölgemize henüz kırışıklıklar başlamadan önce müdahale etmemiz ve desteklememiz gerekiyor.
Yaşlı görünmek istemiyorsanız öncelikli olarak boyun bölgenizi ele almak durumundasınız. Bu bölgenin elastikiyetini artırmanız önemlidir doğru bir şekilde bakım işlemiyle birlikte yüzünüz gibi boynunuzun da pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer ki önlemi evde kendiniz alacaksanız o zaman birkaç doğal cilt bakımına ihtiyacınız var bizde bu makalemizde size listeye ekleyebileceğiniz tarifler sunmak istedik.
Boyun Kırışıklıklarının Nedenleri: Kirlilik, duman ve sigara:
Boyundaki kırışıklıkların nedeni bir anlamda kirlilikten geçer. Eğer boynunuzu dış etkenlere karşı ekseriyetle de dumana karşı koruduğunuz da cildinizi de korumuş olursunuz.  deriniz genç yaşlarda dışarıdan gelen radikalleri nötralize eder ancak yaş ilerlemeye başladıkça bu işlemde yavaşlamaya başlar ve cildiniz zarar görür bunun yanı sıra sigaranın da etkisi azımsanmayacak kadar fazladır.

Güneşten Korumalısınız
Güneşin faydalarının yanı sıra cildiniz üzerinde zararları da vardır. Güneşe doğru saatlerde çıkmak gerekir ve illa ki çıkılması gerekiyorsa o zaman güneş kremleriyle desteklenmesi şarttır. Güneş ışınları cildinizin elastikiyetini azaltacaktır. Bu da incelen cildiniz kırışmaya daha yatkın olacak anlamına gelir.
Güneşten gelen UVA ve UVA ışınları cildinize zarar verir bu nedenle de dışarı çıkmadan önce yaz olsun ya da kış olsun 10 dakika öncesinden mutlaka güneş kremini sürmenizi gerektirir.
Günlük olarak cildinize rutin egzersizler yaptırmalısınız. Bunun bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandıracağını düşünürseniz hücrelerin yenilenmesini sağlarsınız. Aynı zamanda başınızı daima dik tutmalı ve çenenizi yukarıya doğru kaldırmalısınız.
Sağlıklı bir insanın cilt yapısını koruması için günlük mutlaka 8 bardak su içmesi gerekir. Su cildinizin nem kaynağıdır ve önemlidir. Son olarak ise yattığınız yastığın yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu boyun deriniz için düşman bir tutum olacaktır.
Sağlıcakla Kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz